Höger- eller vänsterhänt: Höger
Humör just nu: Bra
Favoritgodis: Mörk choklad just nu
Kläder just nu: Myspys
Musik just nu: Jonas lyssnar på nån radiokanal via datorn…
Hur många kuddar sover du med: 4 egna och sen stjäl jag oftast nan av sambons med
Spelar du nåt instrument: Haha, näää!
Morgon- eller nattmänniska: Nattmänniska, absolut! Fast en lugn morgon själv hemma är mysig!
Vem är viktigast för dig: Sambon, barnen, hundarna och min mamma
Bio eller promenad: Bio
Är du kittlig: Ja…
Snarkar du: Min sambo påstår så *hrmf*
Stjärntecken: Vädur
Äckligaste insekten: Spindeln *hua*
Om du fick välja en superkraft, vad skulle du välja? Tankeläsare skulle vara skoj!
Vad vill du jobba som? Webdesigner
Stökigt eller välstädat? Välstädat
Skulle du nånsin få för dig att hoppa bungy-jump? Jag skulle hemskt gärna vilja men jag ar nog för feg för det tyvärr
Gillar du att sjunga? Nä inte annat än i min ensamhet
Anser du att du är stark? Psykiskt? Det känns inte så men jag tror jag är rätt stark ändå med tanke på allt jag varit med om
Vad gör du om du får hicka? Tycker att det är skitjobbigt!
Vad längtar du mest efter just nu? Jag längtar inte efter något jag inte redan har… Jag är mätt i magen efter god kyckling, vi sitter och dricker kaffe i vardagsrummet som är uppljust av massor med tända ljus och bara slappar, vad kan man mer begära liksom? :love:





Gomorron! Sitter o fikar o tittar ut i snön som vräker ner. blää för det är plusgrader och blask! Sen ska detta frysa på, ajaj va onödigt..
Fick i morse tips av en bloggkompis att dom på Moderskeppet har en flera timmar lång videokurs i grunderna i photoshop , gratis! Har bara kikat på introt, verkar helbra!
Så nu har jag att göra…
Vilken av dagarna kommer ni hit? Förlåt om jag tjatar, det är bara för matplaneringen…o du, det blir ingen smalmat…men du äter så lite ändå..fniss
Hör av dig under dagen, tänker vara hemma HELA dan!
PÖSS :love: :love:
Vi kommer imorgon! Ska försöka komma ihåg att ta med bakmaskinen… Puzz puzz
[Svara]